Tekoppar med underfat

658836

TEKOPPAR med underfat, 11 koppar med 11 underfat, 1900-talets första hälft, kopparnas diam ca 10,5 cm

Bruksspår, tre delar med smärre spricka, nagg resp krackelering/gulnat fat

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Tekoppar med underfat

Budhistorik

2019-07-17 kl 14:32
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.