Royal Copenhagen Musselmalet

658835

KUNGLIG DANSK "Musselmalet", kaffe-, te- och moccaservis, 30 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets andra hälft, bestående av: 7 kaffekoppar med fat (756), 4 tekoppar med fat (703) , 3 moccakoppar med fat (528), 8 assietter (575), kaffekanna (518), tekanna (611), moccakanna (517), mindre gräddkanna (521), 2 sockerskålar (691), samt bricka (716)

Nagg, sprickor förekommer, sockerskålens lock lagat

Keramik/Porslin

Monter 29

Royal Copenhagen Musselmalet

Budhistorik (29 bud)
5025121
8 600
5025120
8 400
5025119
8 200
5025118
8 000
5025115
7 800

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.