Ikea stol "Hallunda"

658760

IKEA, "Hallunda", stol, från Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, brännmärkt undertill; Hallunda Ikea of Sweden, sitthöjd ca 48 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål.

bruksslitage

Möbler, Stolar

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Ikea stol

Budhistorik (23 bud)
5037776
2 600
5037834
2 600
5037776
2 400
5037828
5037776
1 700

Slutpris SEK:
2 600
255 EUR, 283 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.