Signe Persson-Melin fat & ytterfoder Tema Keramik

658379

SIGNE PERSSON-MELIN, ytterfoder samt skål / kruka i saltglaserat stengods, 1970-tal, producerade av Campos Filhos, Portugal för för Diverse Ting, ytterfoder höjd ca 31,5 cm, diam ca 36 cm, skål höjd ca 13,5 cm, diam ca 33 cm

Smärre slitage samt ytterfoder med nagg undertill

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Tema

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Budhistorik (25 bud)
5056707
2 800
5056702
2 600
5056705
2 600
5056702
2 400
5056602

Slutpris SEK:
2 800
275 EUR, 305 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.