Linda Ljunggren fat

658328

LINDA LJUNGGREN, "Velvet Underground" fat, samtida, stengods, delvis krackelerad glasyr med abstrakt dekor i gult och svart, monogramsignerad ''LL'' undertill, diameter ca 49 cm

Ingår i temaauktionen "New Nordic"

Ändringar/tillägg
Linda Ljunggren är medlem i keramikkooperativet KAOLIN på Hornsgatan, G-studion i Gustavsberg och ä

Keramik/Porslin, Design, Tema

Monter 3

Linda Ljunggren fat

Budhistorik (2 bud)

5025063
5021923

Slutpris SEK:
79 EUR, 87 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.