Linda Ljunggren fat

658327

LINDA LJUNGGREN, "Miró" fat, samtida, stengods, delvis Krackelerad glasyr med abstrakt dekor i gul och svart, monogramsignerad ''LL'' undertill, diameter ca 50 cm

Ingår i temaauktionen "New Nordic"

Ändringar/tillägg
Linda Ljunggren är medlem i keramikkooperativet KAOLIN på Hornsgatan, G-studion i Gustavsberg och ä

Keramik/Porslin, Design

Monter 3

Linda Ljunggren fat

Budhistorik (4 bud)

5043644
600
5043623
550
5042788
500
5021920

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 65 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.