Lisa Larson

649669

LISA LARSON, (6) "Johanna", "Kalle", "Malin", "Lotta" "Pelle", "Susanna", ur "Larssons ungar", figuriner, 6 st, Gustavsberg, stengods, delvis glaserade, formgivningsår 1962-64, undertill märkta samt delvis etikettmärkta, höjd ca 14-19 cm

Ingår i temaauktion Lisa Larson

En figurin (Susanna) med nagg (vänster hand), en figurin (Mailn) med lagning (hals), en figurin (Pelle) med fotnagg

Keramik/Porslin, Tema

Lisa Larson

Budhistorik (14 bud)
5053826
5 200
5053807
5 000
5053825
5 000
5053807
4 800
5053793
4 600

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.