Yngve Blixt vas Tema keramik

645659

YNGVE BLIXT (1920-1981), vas, glaserat stengods, signerad "Yngve Blixt Höganäs 75-", höjd ca 21 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Yngve Blixt vas Tema keramik

Budhistorik (14 bud)
5054686
5055678
5054686
5055666
5054686
700

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.