"Fågelskrämma" Lisa Larson Tema Keramik

645517

LISA LARSON (f.1931), "Fågelskrämma", figurin, stengods, delvis glaserad, signerad undertill med stämpel samt etikettmärkt, höjd ca 34 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin, Figuriner, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (8 bud)
5054221
10 000
5053552
8 000
5052839
3 800
5050833
5049983
450

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.