Bengt Lindström olja Modern konst

624036

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Figur, signerad Lindström, olja på duk, ca 92 x 73 cm.

Övrig information
Intyg från Comité Bengt Lindström medföljer.

Ingår i tema-auktionen Modern konst

Konst, Modernt måleri, Tema

Rum 2

Budhistorik (16 bud)
4935053
30 000
4935026
29 000
4935024
27 000
4935023
24 000
4935011
23 000

Slutpris SEK:
30 000
3 084 EUR, 3 513 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.