Luntlåsgevär

603157

LUNTLÅSGEVÄR, indiskt, 17/1800-tal, med trumma för fyra skott, längd ca 130 cm

Jämför likande objekt nr XXVIF.2 Royal Armouries, Storbritannien

Skador

Vapen/Medaljer, Specialauktion

Luntlåsgevär

Budhistorik (5 bud)
4931284
4930578
4930571
1 600
4929036
500
4911900

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.