Slaglåsgevär 1800-tal

602556

SLAGLÅSGEVÄR, brittiskt, 1800-talets mitt, bakladdare för papperspatron, Calisher & Terry, på pipan märkt Terry´s Patent 30 Bore Maker's To H.M. War Department, London, låsblecket märkt Calisher & Terry London, längd ca 103 cm

Vapen/Medaljer, Specialauktion

Kundcenter

Slaglåsgevär  1800-tal

Budhistorik (12 bud)
4923362
10 500
4930973
10 000
4923362
9 600
4930941
9 400
4923362
8 800

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.