Slaglåsgevär 1800-tal

602341

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-talets andra hälft, dubbelpipigt, bakåtvända lås, halvstock i valnöt med nätskuren kolvhals, längd ca 126 cm

Smärre bortfall på stocken, märken, ena låset håller i spänn i båda lägena

Vapen/Medaljer, Specialauktion

Kundcenter

Slaglåsgevär 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
4931030
2 400
4931013
4930995
4930994
1 900
4930070
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.