Miereveld hans efterföljare Gustav II Adolf

602288

MICHIEL JANSZ. VAN MIEREVELD, hans efterföljare, (omkring 1700): Porträtt av Gustav II Adolf, olja på duk fäst på pannå, ca 75,5x53 cm

Fuktskador på bakstycket, duk limmad på pannå

Konst, Äldre måleri, Specialauktion, Vapen/Medaljer

Rum 5

Budhistorik (7 bud)
4931595
8 400
4926493
8 200
4917966
8 000
4917962
7 000
4917958
6 000

Slutpris SEK:
8 400
825 EUR, 916 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.