Vas av Gunnel Nyman

630254

GUNNEL NYMAN, vas, otydlig signering, Notsjö sent 1940-tal, lila och grått glas med musch, höjd 11,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Vas av Gunnel Nyman

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4822488
380
4824136
360
4822488
340
4824004
320
4822488

Slutpris EUR:
380
3 871 SEK, 422 USD
Utropspris EUR:
400-600