Timo Sarpaneva Blues

628065

TIMO SARPANEVA, vas, "Blues", signerad Timo Sarpaneva 51/1986, klart och blått glas, höjd 32 cm, diameter 26 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Timo Sarpaneva Blues

Budhistorik (6 bud)
Bud EUR
4823756
4823755
280
4823669
260
4823441
240
4823440
220

Slutpris EUR:
3 145 SEK, 337 USD
Utropspris EUR:
800-1 000