Edwin Lydén akvarell

624069

EDWIN LYDÉN (1879-1956) "Sommarskog", signerad, akvarell, 32x18 cm

Utställningar: Flerstämmig verklighet, Wäinö Aaltonens museum 11.6-19.9 2004; Södra Karelens konstmuseum 29.9-28.11 2004

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Södra kajen 14, Helsingfors

Edwin Lydén akvarell

Budhistorik (56 bud)
Bud EUR
4824137
6 400
4824143
6 200
4824137
5 600
4824128
5 400
4824128
5 200

Slutpris EUR:
6 400
65 193 SEK, 7 106 USD
Utropspris EUR:
1 000-1 200