Tokyo av Tapio Wirkkala

607108

TAPIO WIRKKALA, glasskulptur, "Tokyo", signerad Tapio Wirkkala, sent 1950-tal, i halvform formad kristall, ångblåsningsmetod, slipad, höjd 14 cm

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Tokyo av Tapio Wirkkala

Budhistorik (3 bud)

Bud EUR
4823429
200
4823428
160
4796269
150

Slutpris EUR:
200
1 986 SEK, 227 USD
Utropspris EUR:
300-400