Master-fåtölj av Carl Gustaf Hiort af Ornäs

605586

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtölj, "Master", 1950/60-tal, roterande centralfot, plymå, svart galonklädsel, bredd 85 cm, sitthöjd 38 cm, höjd 77 cm

Smärre slitage.

Möbler, Fåtöljer, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4824892
220
4824680
200
4815629
150
4815627
100
4811194
50

Slutpris EUR:
220
2 241 SEK, 244 USD
Utropspris EUR:
1 200-1 500