Keramikrelief av Birger Kaipiainen

600425

BIRGER KAIPIAINEN, keramikrelief, signerad Kaipiainen, 1950-tal, flerfärgad glasyr och keramiska pärlor, 52x52 cm

Små reparationer vid två hörn.

Keramik/Porslin, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (11 bud)
Bud EUR
4823518
4822887
2 100
4822885
4822884
1 900
4822883
1 800

Slutpris EUR:
29 791 SEK, 3 408 USD
Utropspris EUR:
4 000-4 500