Konstglasfat av Tapio Wirkkala

600416

TAPIO WIRKKALA, konstglasfat, signerad Tapio Wirkkala, Iittala, sent 1950-tal, formgjuten kristall, slipad, längd 28 cm, höjd 8 cm

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (5 bud)
Bud EUR
4822629
4821993
900
4817000
720
4799607
600
4796275

Slutpris EUR:
19 861 SEK, 2 272 USD
Utropspris EUR:
2 500-3 000