Le Corbusier vilstol LC4

599458

LE CORBUSIER, vilstol "LC4", design Pierre Jeanneret och Charlotte Perriand, Cassina Italien, numrerad,
klädsel i svart skinn, nackkudde, underrede i kromat stål och svartlackerat järn, märkt i stålet Cassina LC4 Le Corbusier och med numrering, längd ca 160 cm

Smärre bruksslitage i klädseln. Helhetsintrycket är gott.

Möbler, Fåtöljer, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Le Corbusier vilstol LC4

Budhistorik (15 bud)
Bud EUR
4821713
1 650
4820886
1 600
4816569
1 550
4820879
1 550
4816569
1 450

Slutpris EUR:
1 650
16 385 SEK, 1 874 USD
Utropspris EUR:
1 500-1 600