Såsterriner Kina 1700-tal

623972

SÅSTERRINER, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, två med lock samt underfat, längd ca 19, höjd ca 7-12 cm

Delarna ej ursprungligen tillhörande, nagg, lagningar, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Såsterriner Kina 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

4731319
4719473
650
4712601
4710133

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.