Stolar sengustavianska

623881

STOLAR, 4+2, snarlika, sengustavianska stockholmsarbeten, 1800-talets början, skuren dekor, bemålade, 3 märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd ca 41-43 cm

Skador, lagningar, försträckningar

Möbler, Stolar

Rum 13

Stolar sengustavianska

Budhistorik (4 bud)

4733052
7 000
4731729
4731727
850
4730229

Slutpris SEK:
7 000
687 EUR, 763 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.