Tysk skola signerad och daterad 1774

611628

TYSK SKOLA (1700-tal): Mansfigur, signerad H F C Finch. pinxit 1774, olja på duk, 89x68 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

hål i duken, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (4 bud)

4718151
7 200
4718033
600
4703339
4695145

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.