Carl Eldh, Skulptur

611215

CARL ELDH (1873-1954): "Från gatan", signerad och daterad C. Eldh 1899, brons, höjd 25 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

Konst, Skulpturer, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Carl Eldh, Skulptur

Budhistorik (12 bud)
4718957
21 000
4712044
20 000
4707473
19 000
4703207
18 500
4697567
18 000

Slutpris SEK:
21 000
2 027 EUR, 2 302 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.