Tallrikar 1 par Derby 1700-tal

610832

TALLRIKAR, 1 par, Derby, England 1700-talets slut, porslin, förgylld och koboltblå dekor av bårder samt centralt placerat monogram "EG", profilerad kant, diameter ca 23 cm

För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Den förgyllda dekoren med smärre slitage

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (3 bud)

4717218
600
4713474
550
4698016

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.