Jean Hélion, akvarell

610809

JEAN HÉLION (Frankrike 1904-1987): Komposition, signerad och daterad Hélion Paris -36, akvarell på papper, ca 22,5x27 cm.

För frågor och konditionsrapport kontakta ebba.de.faire@auktionsverket.se

veck

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Jean Hélion, akvarell

Budhistorik (12 bud)
4718816
12 000
4718248
11 500
4718233
11 000
4718165
10 500
4706241
7 000

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.