Gustaf Rudberg, Stilla dag, Hven, 1964

610717

GUSTAF RUDBERG (1915-2001): Stilla dag, Hven, signerad Rudberg, på baksidan signerad, betitlad och daterad -64, olja på duk, 48,5x59 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (20 bud)
4717760
11 500
4717751
11 000
4717641
10 500
4716282
10 000
4717640
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.