Louis Houssot, Fête galante

607976

LOUIS HOUSSOT (Frankrike 1824-1890): Fête galante,
signerad L Houssot, olja på duk, 25x19 cm.

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Louis Houssot, Fête galante

Budhistorik (11 bud)
4717752
5 200
4717746
4 200
4706094
4706091
1 800
4694096
1 700

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.