Sven X:et Erixson

607606

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Gamla Stan, signerad Sven Erixson, olja på pannå, ca 41x53 cm

För frågor och konditionsrapport kontakta joakim.geiger@auktionsverket.se

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Sven X:et Erixson

Budhistorik (12 bud)
4716906
17 500
4716338
17 000
4715394
16 500
4713332
16 000
4713328
15 500

Slutpris SEK:
17 500
1 689 EUR, 1 918 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.