Marianne Richter röllakanmatta

607554

MARIANNE RICHTER, och MÄRTA MÅÅS FJETTERSTRÖM, "Majas sten", röllakanmatta, signerad MR samt. AB MMF, ca 179x124 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, fransarna något gulnade

Mattor/Textilier, Design

Hylla 11

Budhistorik (9 bud)
4686476
8 400
4689910
8 200
4686476
7 000
4684799
6 000
4680036
5 600

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.