Gio Ponti

607348

GIO PONTI, "Leggera", stolar 4 st, sannolikt 1970-/80-tal, tillverkade av Cassina, Italien, modellnummer 646, svartlackerat trä, nya sitsar i rotting, höjd 81 cm, sitthöjd 44 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Slitage, färgbortfall, nya sitsar av rotting

Möbler, Stolar, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Gio Ponti

Budhistorik (31 bud)
4717701
10 000
4717692
9 600
4717638
9 000
4717567
8 200
4717534
7 600

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.