Jenny Nyström, oljemålning

606778

JENNY NYSTRÖM (1854-1946): Barn på sommaräng,
signerad och daterad Jenny Nyström 1943, olja på duk, 22 x 27 cm.

För frågor och konditionsrapport kontakta charlotte.kreuger.cederlund@auktionsverket.se@auktionsverket.se

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Jenny Nyström, oljemålning

Budhistorik (13 bud)
4689825
30 000
4689813
29 000
4689603
28 000
4689796
27 000
4689603
26 000

Slutpris SEK:
30 000
3 021 EUR, 3 432 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.