BARBRO NILSSON "Salerno grön med enkel bård", MMF

606705

BARBRO NILSSON, Salerno grön med enkel bård", matta, AB Märta Måås-Fjetterström, formgiven 1948, rölakan, signerad BN AB MMF, 248 x 185 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Smärre slitage, några fläckar, något blekt, några skadade fransar

Mattor/Textilier, Moderna mattor, Design, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

BARBRO NILSSON

Budhistorik (30 bud)
4716593
70 000
4716586
68 000
4716580
66 000
4716576
64 000
4716568
62 000

Slutpris SEK:
70 000
6 755 EUR, 7 672 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.