Hans Olsen matgrupp "Roundette" Frem Röjle

606665

HANS OLSEN, "Roundette", Frem Röjle, 1950-/60-tal, matbord och 4 stolar, teak, runt delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva, stolar med svart sits av konstläder, stolarna inpassade i sargen, en iläggsskiva med längd 51 cm medföljer, stolarna brännstämplade FREM RÖJLE MADE IN DENMARK, bordet etikettmärkt DANISH FURNITUREMAKERS CONTROL, bordets höjd ca 73 cm diameter ca 105 cm, total längd ca 155 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Smärre märken och slitage

Möbler, Matbord, Design, Lilla Kvalitén

Hans Olsen matgrupp

Budhistorik (26 bud)
4719064
27 000
4718605
26 000
4719056
26 000
4718605
25 000
4719052
24 000

Slutpris SEK:
27 000
2 606 EUR, 2 959 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.