Oskar Bergman akvarell

605828

OSKAR BERGMAN (1879-1963): Vårlandskap med björkar och röd stuga, signerad Oskar Bergman, akvarell på papper, 25x20 cm.

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se@auktionsverket.se

Konst, Modernt måleri, Lilla Kvalitén

Oskar Bergman akvarell

Budhistorik (19 bud)
4692511
18 000
4705830
17 500
4692511
17 000
4705829
16 500
4692511
16 000

Slutpris SEK:
18 000
1 724 EUR, 2 025 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.