Byrå rokokostil 1800-tal

603909

BYRÅ, rokokostil, 1800-tal, fanerad med valnöt, beslag av mässing, bukig form, hörnen med förgyllda kannelyrer, lådförstycken med parkettläggning, äldre skiva 1700-tal av kolmårdsmarmor med dubbel kälning, nyckel medföljer, höjd 85, 102 x 69,5 cm

För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se

Smärre skador, ställvisa torrsprickor, skivan med mindre nagg och enstaka smärre lagningar

Möbler, Skåp, byråer, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Byrå rokokostil 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
4694248
8 600
4694235
6 200
4694234
5 000
4694232
4688997

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.