Alessandro Allori, hans krets 1600-tal

602717

ALESSANDRO ALLORI, hans krets (1600-tal): Den helige Franciskus av Assisi, olja på koppar, 19x13 cm, relikgömma i ramen

För frågor och konditionsrapport kontakta ulrica.tillander@auktionsverket.se

Smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri, Lilla Kvalitén

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
4690013
5 200
4691619
5 000
4690013
4 800
4691618
4 600
4690013
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.