Bordslampor, ett par, Art Deco, 1920-tal, P. Seca

602380

BORDSLAMPOR, ett par, Frankrike, art deco, 1900-talets andra kvartal, signerade P SEGA FRANCE, försilvrad metall och marmor, i form av kvinnor hållande korgar med blomstergirlander, höjd ca 37 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Smärre slitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen, obetydlig nagg på en sockel

Belysning, Bordslampor, Lilla Kvalitén, Design

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (29 bud)
4717322
12 500
4717319
12 000
4717316
11 500
4717316
11 000
4717317
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 198 EUR, 1 406 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.