Ben af Schulten stolar och två bord

612538

BEN AF SCHULTEN, Safaristolar, Artek, 1970-tal, Finland, stolar ett par, sits och rygg i brunt läder, höjd 76,5 cm, bredd 64 cm, djup 78 cm, utöver 2 bord/fotpallar 55x41 cm, höjd 40,5 cm.

Ingår i temaauktionen Möbeldesign

Sedvanligt slitage

Ändringar/tillägg
Bord/fotpallarna inte formgivna av Ben af Schulten

Möbler, Fåtöljer, Design, Tema

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (9 bud)
Bud EUR
4679662
620
4679653
600
4679653
500
4679633
420
4669129
280

Slutpris EUR:
620
6 425 SEK, 704 USD
Utropspris EUR: