Taklampa

612453

TAKLAMPA, 1900-tal, stomme i mässing, vit glaskuppa, oljehus i glas, elektrifierad, höjd ca 117 cm, diameter 55 cm

Omarbetad med bl.a. senare oljehus, enstaka nagg

Belysning, Taklampor

Rum 14

Taklampa

Budhistorik (5 bud)
4628408
550
4627789
500
4628407
500
4627789
4611055

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.