Bägare 1700-tal Adolf Fredrik

612402

BÄGARE, 1700-tal, konisk form, graverad dekor i form av korslagda lagerkvistar med kung Adolf Fredriks monogram under krona, höjd ca 14 cm

PROVENIENS: Nils von Heidenstam (1890-1978)

Ett litet nagg vid bägarens mynning

Glas, Övrigt glas, Diverse

Bägare 1700-tal Adolf Fredrik

Budhistorik (28 bud)
4614915
7 800
4623834
7 600
4614915
7 400
4623833
7 200
4614915
6 200

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.