Matgrupp

612365

MATGRUPP, 1900-talets andra hälft, bestående av: 6 stolar i barockstil, samt matbord, stolarna med stomme i lackerat trä, skuren dekor, lösa textilklädda sitsar, bordet i lackerad MDF, stolarnas sitthöjd ca 43 cm, bordets höjd 73 cm, skivans mått ca 153z91 cm, 2 iläggsskivor á 40 cm medföljer

Bordet med kraftigt slitage, stolarna med bruksslitage,

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Matgrupp

Budhistorik (3 bud)

4624859
4622830
4605845

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.