Ljuskrona rokokostil

 
 
 
Auktionsnr
612364
 
Beskrivning

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, 6-armad stomme i mässing, 9 ljuspunkter, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 64, diameter 53 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Ljuskronor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 15
 
 
 
Ljuskrona rokokostil
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (5 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
4623793
2019-02-07 12:39:00
700
4623780
2019-02-07 12:33:21
650
4612724
2019-02-02 21:14:01
600
4606759
2019-01-31 15:09:12
550
4606112
2019-01-31 10:11:47
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-02-07 kl 15:21
Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Bevakningspris ej uppnått
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK