Bestick 74 dlr silver modell Tornedal

612334

BESTICK, 74 dlr, silver, modell Tornedal, även kallad Finnmyrten, 1900-talets andra hälft, stämplade COP, och Bolidensilver, bestående av. 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar med rostfrittblad, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar med rostfrittblad, 12 bordsskedar, 12 kaffeskedar, samt större sked och gaffel, längder ca 12-25 cm, vikt exklusive knivar ca 1360 g

Repor

Silver

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (16 bud)
4643736
9 400
4642945
9 200
4642805
9 000
4642805
8 400
4642943
8 200

Slutpris SEK:
9 400
907 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.