Berndt Friberg 1962

612313

BERNDT FRIBERG (1899-1981), golvvas, Gustavsberg 1962, stengods, brun harpälsglasyr, signerad Friberg Gustavsbergs studio d, höjd ca 39 cm

fotnagg, glasyrbortfall och märken på livet

Keramik/Porslin

Berndt Friberg 1962

Budhistorik (4 bud)

4617528
7 000
4617527
5 000
4609661
4606482

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.