Love is Armband 14 k ametist diamanter

612308

ARMBAND, 14 k guld, 1800-talets senare del, armband av praktmodell med carreslipad ametist ca 25 mm, 4 bladformade klor med rosentenar ca 0,20 ct, bred halvstel länk med instickslås, dubbla säkerhetsöglor, längd ca 20 cm, bredd ca 27 mm, vikt ca 92,1 g; kopia av äldre värderingsintyg samt senare ask medföljer

Åldersrelaterat slitage. Äldre tennlagning.

Guld/Smycken, Tema

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (2 bud)

4627638
15 000
4624448
12 000

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:
24 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 339 kr.