Golvvas Kina 1800-tal

612291

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av fåglar bland pion i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 60 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Golvvas Kina 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
4636370
4 200
4636324
4636270
3 800
4636270
3 200
4634967

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.