Supsked 1700-tal silver Danmark

612191

SUPSKED, silver, graverad dekor, stämplad Köpenhamn 1731, probör Peter Nicolai von Haven, oidentifierad mästarstämpel ICSm?, tillverkad 1-19/1-1731 (stenbockens tecken), kupa med monogramP.S.B.S EID, längd 17 cm

Sliten kupa, ytslitage

Silver

Budhistorik (7 bud)
4612244
2 600
4608633
2 400
4608632
4608631
4608630
1 900

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.